Як збирати гроші за кордоном,
чи Цент до центу — проекту фінансування

ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ
Ефективно працювати з краудфандинговими платформами
«Перше, про що треба подумати, ніж відправляти заявку. Гарна презентація та власний PR — теж не остання справа».
Крім вітчизняних ресурсів для збору коштів від спільноти під проект чи ідею — Спільнокошт - колективне фінансування проектів Na-StarteУкраїнська Біржа Благодійності і т. д., шукач фінансової підтримки може звернутися до зарубіжних краудфандінгових платформ.
Чому це вигідно, довго пояснювати не треба. Середня сума, яку готові пожертвувати люди за кордоном, — 30-50 доларів. Українці до таких жертв здебільшого не готові.
«Перше, про що треба подумати, ніж відправляти заявку, — чим ваша ідея може зацікавити саме іноземців, — наголошує фандрейзер Громадського хабу Михайло Богатир. — Гарна презентація та власний PR — теж не остання справа».
Серед найпопулярніших іноземних краудфандінгових платформ — KIKštarter IndieGogo та Generosity.

Цей веб-ресурс більш бізнес-орієнтований, ніж решта. Тут добре публікувати стартапи, які мають в основі збір попередніх замовлень на продукцію. Наприклад, одягу чи посуду, чи годинників. Так ви можете фінансувати ваш бізнес.
Особливих реєстраційних складнощів немає. Треба вказати стандарті дані, індивідуальний номер платника податків (Employer/Taxpayer Identification Number (EIN/TIN), відповідно для фізичних (EIN) або юридичних (TIN) осіб.
Комісійний збір — 5% від суми зібраних коштів. Плюс витрати на фінансові перерахунки. Гроші стягуються, якщо вдалося зібрати всю заплановану суму. В іншому випадку ніхто нічого не втрачає, але і не отримує — всі кошти повертаються до людей, які підтримали проект, без будь-яких комісій.
Термін для збору грошей — 2 місяці. Якщо за цей час не вдалося закрити фінансові потреби 100-відсотково, проект вилучається з платформи.
Чим такий гарний Kickstarter? Дуже великою аудиторією, репутацією інноваційного ресурсу, де можна знайти будь-які ідеї.

IndieGogo
Цей web-ресурс створювався як майданчик для підтримки творчих проектів, хоча зараз з'явилася й комерційна складова. Проте ця платформа досі цікава більш креативному сегменту. Тут можна збирати гроші на зйомки фільмів, переклади тощо.
З плюсів — Україна має право виставлятися на ресурсі напряму, без обмежень.
Комісійний збір разом з витратами — близько 8%.
Має досить велику аудиторію, але розкручувати свій проект тут складніше, ніж на Kickstarter. Якщо на останній ресурс приходять цілеспрямовано для пошуку якоїсь продукції чи виробів, то тут власним PR-ом доведеться займатися дуже серйозно.
Термін для збору коштів — 2 місяці і далі. Але треба розуміти, що тривалий термін не викликає у людей довіри.

Generosity
Підрозділ IndieGogo зі всіма його функціоналами, орієнтований на благодійні проекти.
Нагодувати, організувати табір для переселенців, придбати воду для країн Африки, організувати день народження хворої дитини — це сюди.
Комісійний збір — 3 %, бо проекти благодійні.

Довіряй, але перевіряй
Діють всі ресурси на довірі. Але люди хочуть знати, кому віддають гроші. Тому дуже важливо, щоб даних про проекти та їхніх авторів було якомога більше у відкритому доступі.
Обов'язковий фінансовий звіт не потрібний, проте за бажанням ти можеш розповісти про результати реалізації свого проекту. Це спрацює на твою репутацію, й на наступні проекти збирати гроші буде легше.
Докладніше дізнатися про зарубіжні краудфанінгові платформи та отримати необхідну допомогу та консультації в залученні коштів на соціально корисні проекти чесні й прозорі громадські організації можуть у Громадському хабі.
Made on
Tilda