Знайомтесь: Євгеній Шакотько, юрист Громадського Хабу
Знайомтесь: Євгеній Шакотько — студент останнього курсу магістратури юридичного факультету КНУ ім. Шевченка, медіатор, музикант, юрист Громадського Хабу.

За фахом працюю з 3-го року навчання в університеті. Був помічником депутата Київради, paralegal у практиці нерухомості й енергетики міжнародної юридичної компанії «Dentons», стажувався у кількох інших юридичних фірмах. Теорія теорією, але робота над реальними кейсами дає набагато більше.

У Київраді розгубив залишки ідеалістичних ілюзій щодо сучасної української політики. Хоча їх і так було небагато. Зрозумів, що все погано. Проте не настільки, щоб впадати у відчай. Бо насправді в політиці чимало порядних людей, які дійсно працюють на благо громади, яку представляють.

Громадська діяльність була цікава завжди. Коли навчався на бакалавраті, був активним членом студентського самоврядування, головою студради гуртожитку. Горів бажанням зробити життя студентів кращим, цікавішим. Разом з іншими організовував спортивні, культурні заходи. Навіть співав в університетському кавер-колективі Sheva Music Band. Виступаю й досі, хоча значно менше, ніж раніше.

Життєві прагнення співпали з концепцією діяльності Громадського Хабу. Я досить довго шукав роботу, яка б мене повністю влаштовувала. Навіть думав знов повернутися до юридичної компанії і вже мав варіанти щодо працевлаштування. І тут отримав пропозицію від Громадського Хабу. Погодився. Зараз мої обов'язки — юридичний супровід самої організації та надання правової підтримки нашим партнерам.

Юридична грамотність українців — десь на рівні кухонних експертів. Дуже багато пострадянських кліше, причому не тільки у старших, але й у молоді. Бо підсвідомо більшість українців ще й досі не відійшли від радянщини, яка від старших поколінь передається молодшим. Саме над звільненням нашої свідомості від «совка» і треба працювати.

Найцікавіше відкриття останніх років — медіація. Це альтернативний (позасудовий) метод вирішення спорів із залученням незалежного посередника, який сприяє сторонам у вирішенні суперечки. У Європі, Північній Америці, розвинених країнах Азії медіація закріплена юридично на законодавчому рівні, іноді навіть як обов'язковий етап перед зверненням до суду. Прослухав курс американського професора Девіда Давлінга, маю офіційний сертифікат медіатора. Брав участь у турнірах з медіації та переговорів у США та Франції. Взагалі вважаю, що вміння домовлятися — основа загального добробуту, а медіація – майбутнє сфери dispute resolution.

Найцікавіший досвід — стажування у Канаді. Брав участь у CUPP 2017 (Канадсько-українська парламентарна програма), 2,5 місяці працював інтерном у Парламенті Канади. Вважаю, що мені пощастило — був інтерном в офісі депутата від Ліберальної партії, у якого, на мою думку, є всі шанси стати міністром. Дуже яскрава особистість, професіонал і гарний приклад ефективного політика.

Сьогодні в Україні є безліч перспектив для молодих спеціалістів. Саме тому свого часу пішов з юридичної компанії, хоч, якби лишився й сумлінно працював, мав би гарні перспективи кар'єрного росту. Відчував, що мені потрібна робота, яка б давала відчуття чистого сумління: «Я роблю щось корисне не для чиїхось власних інтересів, не для приватного бізнесу, а для України».

Вірю, що докласти зусиль до змін у країні може кожен із нас. Щодо своєї роботи в Хабі бачу це приблизно так: ми забезпечуємо проекти партнерів юридичною підтримкою, а вони, у свою чергу, предметно приносять користь суспільству, Україні і всім нам.
Made on
Tilda