Громадський Хаб
Всесвітній день гуманітарної допомоги
19 серпня прогресивне людство відмічає Всесвітній день гуманітарної допомоги.

Це свято було засновано 2008-го року Генеральною Асамблею ООН. Відтоді в другій декаді серпня відбуваються численні заходи інформаційного характеру, які освітлюють питання гуманітарної допомоги і загалом знання про гуманітарне співтовариство.

Міжнародні гуманітарні місії в Україні перейшли до другої стадії, котра має на увазі перехід до гуманітарних програм до відновлення. Увага буде приділятись зміцненню спроможності людей та організацій для розбудови мирного суспільства, налагодження миру та підтримка через доступ до правосуддя та безпеки.

Важко точно дізнатися щорічний обсяг наданої гуманітарної допомоги, тому що немає єдиної бази даних для цієї звітності. Крім того, жодна організація не зобов'язана оприлюднювати точну суму тієї допомоги, яку вони надають. Іноді це просто не можливо. При цьому, тільки за деякими оцінками 2013 року, загальний обсяг гуманітарної допомоги у всьому світі склав приблизно 22 млрд. доларів США. У 2015 ця сума наблизилася до 28 млрд. доларів США.

Всесвітній день гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я та іншими міжнародними організаціями, які привертають увагу до ролі гуманітарних працівників і згадують тих з них, хто загинув або отримав травми під час виконання своїх життєво важливих обов'язків. Цей День має щорічний характер і проводиться 19 серпня. Відзначається відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /63/139.

Мета проведення Всесвітнього дня гуманітарної допомоги полягає у приверненні уваги громадськості та поширення знань про гуманітарне співтовариство, про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, проводиться демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, а також спогад тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій.

Made on
Tilda