Громадський Хаб
Перші кроки до успішного соціального підприємства
Як перетворити мрію на дійсність
Як перетворити мрію на дійсність, або Перші кроки до успішного соціального підприємства

Якщо ви вирішили, що соціальне підприємництво — ваша справа, тобто ви готові взяти на себе його організацію задля рішення конкретної соціальної проблеми, можна починати втілювати мрію у реальність. Тож які мають бути перші кроки на цьому шляху?
Найперше треба зрозуміти, як буде працювати ваша бізнес-модель, звідки візьметься прибуток та як він витрачатиметься. Викладіть своє бачення цього на папері. Так набагато простіше визначити слабкі й сильні сторони вашого майбутнього соціального підприємства і попередити ймовірні хибні кроки.

1. Визначте соціальну проблему, яку б ви хотіли вирішити. Подумайте, що може бути її першопричиною і чи можна це виправити діяльністю вашого соціального підприємства.

2. Дуже часто поруч з обраною вами соціальною проблемою існує суміжна. Можливо, її теж треба взяти до уваги при плануванні. Наприклад: складнощі з працевлаштуванням людей з інвалідністю — складнощі з доступністю для них.

3. Озвучте ваші особисті цінності: чому ви вважаєте, що хочете подолати саме ту чи іншу соціальну проблему?

4. Вивчите потреби категорії. Чи дійсно потрібні споживачу послуга чи товар, який ви плануєте виробляти? Для цього є різні інструменти: моніторинг, опитування тощо.

5. Визначитесь
а) з ключовою діяльністю;
б) ключовими партнерами (де вони працюють — у державному, громадському секторі, бізнес-середовищі);
в) ключовими ресурсами (людськими, грошовими, матеріальними, інформаційними).

6. Окресліть перспективи своєї діяльності та методику вирішення ймовірних проблем.

7. Озвучте очікувані результати, тобто соціальний вплив вашої діяльності. Це стане метою, до якої ви будете рухатися.
Якщо ви зможете розкласти свою діяльність ось так, «по поличках», наступний етап — створення бізнес-плану — буде значно простішим.

15 грудня відбувався форум Як розпочати власну справу? Соц.підприємництво для ветеранів АТО і це лише невеличка частина корисної інформації, яку отримали усі учасники.
Слідкуйте за новинами, зовісім скоро відбудеться другий захід, присвячений соціальному підприємству!

#громхаб #громадськийхаб #новини


Made on
Tilda