Громадський Хаб
Волонтерський досвід Громадського Хабу
волонтерство це не геройство, це нормально
Як і обіцяли, сьогодні ми розповімо про волонтерський досвід наших співробітників в рамках #ivolunteer #яволонтерю #IVD2017. Тому, що це, в першу чергу, може змінити саме ваше життя, а потім вже і життя інших.
В нашій команді є самі різні професіонали - від аудиторів до фотографів, та десь 75% бували волонтерами. Аби не писати роман у трьох частинах, який ви навряд чи б прочитали до кінця, ми звели текст до відповідей на 2 питання:
- Що ж для вас волонтерство?
- Інстайти, цікаві спогади чи думки, які були навіяні волонтерським досвідом?

Тож, ВОЛНТЕРСТВО - це…
- спосіб долучитися до важливого, стати співучасником та творцем чогось великого. Це люди - квітник дивовижних людей!
Концентрація сильних людей і важливих смислів - це було найбільшим одкровенням в юні студентські роки.
- не подвиг, не геройство, це - нормально. Бажання звичайної людини допомогти, якщо ця допомога потрібна.
- допомога тим, у кого менше можливостей, ніж у мене.
- мій акт допомоги комусь/чомусь близькому мені по духу. Іншими словами - якщо я розумію, що моя участь або допомога можуть бути корисні, важливі для когось/чогось мені близького, я це зроблю.
- якщо дуже просто - це можливість поділитися частиною того, що у мене є з тими, кому цього не вистачає. І я зараз не про матеріальні речі. Волонтерство - це можливість запустити хвилю добра. Ти це робиш не для того, щоб вона до тебе повернулася, а просто тому, що по іншому не можеш.
- спосіб зібрати людей для реалізації класної ідеї.
- можливість здобути досвід: соціальний, емоційний чи практичний.

Інстайти, цікаві спогади чи думки, які були навіяні волонтерським досвідом:
Дуже добре запам'яталися випадки, коли передавалися якісь речі, ліки... І ті, кому це призначалося, брали рівно стільки, скільки їм
потрібно. І нічого зайвого, навіть якщо вмовляли, не піддавалися "Віддайте комусь ще, напевно ж комусь треба". Для таких людей хотілося зробити ще більше…
У мене з «Do good Ukraine" купа крутих спогадів. Цікавий момент був: якийсь час я боялася їздити в дитячі будинки до дітей з ментальної та фізичної інвалідністю. Плюс, було відчуття, що мої разові візити нічого не дадуть. Одного разу ми приїхали з творчими майстер-класами, і виявилося, що у хлопчика з ментальної інвалідністю всі вироби виходили краще, ніж у мене. Після мк він обійняв мене і сказав: обов'язково приходь ще. Я зрозуміла, що у всьому є сенс. Потрібно просто давати тоді, коли є ресурс «давати»...
Питання, яке мене переслідує з першого візиту до інтернату: «Як людина, у якої так мало любові в житті, може так щиро любити?»
Для мене волонтерство - це шлях, щоб навчитися любити людей…
Ніколи не думав, що з онкохворими дітьми можна грати в футбол. Але ВІН мене обіграв! Його звуть Микита та ВІН зруйнував в моїй голові багато стереотипів. Все, що йому було потрібно - увага. Обійняті, поговорити, пограти у футбол - це так просто і так важливо.
З інсайтів… це коли ти організатор фесту, приходиш на свій захід. А волонтери настільки горять ідеєю, що роблять більше ніж ти просив і навіть не здогадувався, що так може бути:)

Творити добро потрібно разом... Долучайтеся!

#громхаб #громадськийхаб #команда #цікавинки
Made on
Tilda