громадський хаб
УКРАЇНЦІ НАЙБІЛЬШЕ ДОВІРЯЮТЬ ВОЛОНТЕРАМ, ЦЕРКВІ ТА АРМІЇ
результати соціологічного опитування
Це перша навчальна зустріч громадських активістів з низки запланованих Хабом і ми не дарма обрали саме цю тему – співпраця громадських організацій з громадськими ініціативами, волонтерами і неформальними рухами.

Останніми роками найбільший рівень довіри серед українців здобули волонтерські організації. А найменше українці довіряють судам, прокуратурі та російським ЗМІ. Про це свідчать дані досліджень, котрі проводились Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" та соціологічною службою Центру Разумкова у другій половині липня 2015 року і в грудні 2016.

Опитування проводились в усіх регіонах України, окрім Криму та непідконтрольних районів Донбасу. Кожного разу вибірка складала більше двох тисяч громадян і теоретична похибка не перебільшувала2,3%.

Волонтери лідери довіри

За даними опитувань 2015 року, волонтерам переважно або повністю довіряють 67% українців (не довіряють - 23%). У 2016 році довіра переважала недовіру на 44%. Це - найвищий показник серед усіх державних та соціальних інститутів в Україні.

Також в 2015 р. серед лідерів довіри були церква (62% довіри), Збройні сили України (55%), добровольчі батальйони (53%) та громадські організації (46%).

І у 2016 році довіру громадян зберегли насамперед інституції, пов'язані з обороною країни: Збройні сили України (баланс довіри- недовіри +36%), добровольчі батальйони (+33%), Національна гвардія України (+28%), Державна прикордонна служба (+12%).

Позитивний баланс довіри в 2016 р. також мали церква (+30%), громадські організації (+8.5%), патрульна поліція (+5%).

Українським ЗМІ в 2015 р. довіряли 47% респондентів, однак не довіряють майже стільки ж - 45%. Причому за півроку з попереднього опитування у грудні 2014 року рівень довіри до українських медіа скоротився більше ніж на 10%. В 2016 році ЗМІ України теж мають позитивний баланс, але розрив не такий вже й значний (+4%).

Лідери антирейтингу

Беззаперечним лідером антирейтингу є російські журналісти - їм в 2015 вірили 7% опитаних і не вірили 83% респондентів. Довіра до російських ЗМІ критично впала з грудня 2013 року - за цей період, відповідно до даних соціологів, майже половина української аудиторії перестала їм вірити. А в 2016 році баланс довіри/недовіри засобів масової інформації Росії був на рівні –78%. Проте, нас в першу чергу цікавить не це.

Отже маємо сподівання, що рівень обізнаності і здорового глузду буде зростати, а наше завдання – сприяти таким процесам.

Результати дослідження підтверджують думку, що співпраця громадських організацій з волонтерами може підвищити довіру і покращити результат ініціатив в громадському секторі.

З матеріалами dif.org.ua
Джерела:
http://dif.org.ua/article/ukraintsi-naybilshe-dovi...
http://dif.org.ua/uploads/pdf/13816462815863c78c6b...
Made on
Tilda