Все під контролем!
Trello, Asana, JIRA Software
Планування та реалізація проекту

ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ
Планування та реалізація проекту
Trello, Asana, JIRA Software.Таск-менеджери або таск-трекери - це програмне забезпечення, яке надає змогу керівникові та всім членам команди бачити, хто відповідає за те чи інше завдання, чи є прогрес, які задачі виконані, а які ні, чи витримані терміни тощо.
Trello, Asana, JIRA Software
Планування та реалізація проекту — досить складний процес. Спростити його допоможуть онлайн інструменти. Зокрема так звані таск-менеджери (або таск-трекери). Це програмне забезпечення, яке надає змогу керівникові та всім членам команди бачити, хто відповідає за те чи інше завдання, чи є прогрес, які задачі виконані, а які ні, чи витримані терміни тощо. Тобто своєрідний онлайн-звіт щодо стану проекту завжди перед очима всіх його виконавців.
Таск-менеджерів існує безліч. Вони дуже різні за призначенням та ціною.
До вашої уваги — три найбільш популярні системи, які підійдуть невеликим громадським організаціям.

Trello
Trello — своєрідна віртуальна дошка, на якій розвішуються стікери з завданнями в колонках «Заплановано», «В роботі», «Виконано» для кожного члена команди. Порівняно з Asana, дає більше можливостей для чіткого планування, відстежування термінів виконання та встановлення зв'язків між задачами.
З плюсів. Всередині завдання можна створювати чек-листи. Це зручно, бо дозволяє розбивати завдання на підзадачі й контролювати їхнє виконання поетапно.
Початкова версія безкоштовна. Але цих безкоштовних можливостей вистачить на всі випадки життя. Ну майже
З мінусів (до речі, доволі умовних). Щоб розібратися у всіх можливостях Trello, треба витратити досить багато часу. Але воно того варте.

Asana
Проект Google, розроблений як засіб організації роботи та комунікації команди.
З плюсів. Продуманий інтерфейс, мінімум параметрів меню — назва, опис, виконавець, дата виконання. Тобто опанувати принцип дії нескладно. Можна додавати мітки, файли, ділити завдання на підзадачі.
Є можливість вести замітки, обговорювати відкриті питання, обмінюватися файлами. Повідомлення у разі активності приходять на пошту. Адаптована під мобільний телефон або планшет.
З мінусів. Неможливо вказати тривалість та кінцевий термін виконання, не передбачені зв'язки між завданнями.
Початкова версія — безкоштовна.

JIRA Software
Продукт австралійської компанії Atlassian, частина програмного забезпечення цього виробника. Працює з запитами (issues) різних типів, які можуть означати завдання, помилку або нову вимогу. У запиту є атрибути: назва, тематика, класифікація, пріоритети, компоненти. Можна причепити файл, зв'язати його з іншим запитом, вести листування, дивитися історію змін.
З плюсів. При помилці одного з членів команди повідомлення про це отримують всі учасники. Це дозволяє оперативно реагувати на проблеми.
Бізнес-процес (workflow) надають можливість відстежувати життєвий цикл запитів. При цьому його можна налаштовувати в залежності від властивостей запиту і ролі користувача.
Має безліч плагінів і розширень.
Не потребує встановлення на комп'ютер, бо це онлайн-сервіс. Адаптований під мобільні пристрої.
З мінусів. Традиційно програму використовують в якості баг-трекера, тому вона більш орієнтована на програмістів, QA і так далі. Досить складна в опануванні.
Безкоштовний лише тестовий період. Далі діють платні тарифи. Наприклад, до 10 користувачів — 10 доларів на місяць, до 15-ти — 75 доларів.
Made on
Tilda