Успішна краудфандингова кампанія
Є кілька важливих речей для створення успішної краудфандингової кампанії. На перший погляд вони можуть здатися простими і навіть очевидними, але чомусь люди часто про них забувають. Тому ми вирішили вам про них нагадати.
1. Спочатку донести проблему/ідею, потім просити
Просіть про допомогу тільки після того, як чітко донесете ваші наміри. Це дуже важливе правило, тому що людям потрібно розуміти на що ідуть їхні гроші і чому вони взагалі повинні їх віддавати. Сформулюйте ціль вашої кампанії дуже чітко і зрозуміло. Поясніть людям чому саме ваша ідея важлива і чому вони заради цього мають жертвувати гроші через краудфандингові платформи. Детальніше в статті Краудфандинг в Україні.

2. Якісно створене відео
Це теж дуже важливий пункт, тому що відео - це перше, що бачать ваші потенційні благодійники, відвідавши сторінку вашої кампанії. Якісно зробленого відео достатньо для того, щоб переконати людей жертвувати гроші. В ідеальному варіанті, благодійники самі мають хотіти пожертвувати кошти до кінця його перегляду. Підключіть до цього всю вашу фантазію і креативність! Зачепіть людей з перших секунд відео. Будьте щирі!

3.Будьте щирі!
Це правило відноситься загалом до всього вашого проекту. Будьте максимально чесними з людьми, поділіться з особистою історією, яка змусила вас зробити те, що ви зараз робите. Розкажіть, чому саме це, і ні що інше, так важливо для вас! - Це допоможе людям краще зрозуміти ваш мотив і таким чином викличе найбільше довіри. Тому щирість і особиста історія - важливі моменти в створенні успішної краудфандингової кампанії.

4. Особистий приклад з життя
Наведіть приклад того, як ваша ідея буде працювати, чи уже працює в реальному житті. Розкажіть про практичну сторону вашої ідеї, і переконайте, що це справді необхідно. Покажіть потребу у вашому проекті(наприклад, через відео-відгук)

5. Інфографіка

Використовуйте інфографіку, щоб показати концепцію вашої ідеї, - це допоможе людям запам'ятати вашу кампанію.

6. Доцільність використання коштів
Розкажіть як саме будуть використані зібрані гроші, - це викличе більше довіри до вашої кампанії. Завжди приємніше і спокійніше, коли знаєш, на що підуть ваші гроші.

7. Відчуття значимості благодійника
Благодійник повинен відчувати свою важливість коли він жертвує кошти на ваш проект. Переконайте його в цьому. Скажіть скільки добра можна зробити на кожен навіть найменший внесок.

8. Як вам ще допомогти?
Гроші - це не завжди єдиний спосіб допомоги. Тому вкажіть як люди можуть допомогти вам помимо грошей(наприклад, поширити посилання вашого проекту серед друзів)

9. Гумор
Трохи гумору ніколи не завадить, ну не будьте ви вже надто серйозними! Люди втомились від жалісливих закликів про допомогу! Розбавте ваш проект кількома легкими жартами, але в той же час не перестарайтесь.

10. У вас все вийде!
Це теж важливий момент при створенні краудфандингової кампанії. Будь ласка, пам'ятайте, що все тільки у ваших руках!

Чесні й прозорі громадські організації можуть отримати консультації та допомогу Громадського Хабу в залученні коштів на соціально корисні проекти.
Made on
Tilda