ЗНАЙОМТЕСЯ: КАТЕРИНА КОЛЬЦОВА
Digital-фахівець Громадський Хаб, соціальний і музейний працівник, психолог, модель, професійна волейболістка, художник-ілюстратор, гарна дівчина з великими талантами розповідає про те, як знайшла нарешті діяльність мрії
Чому соціальна робота? До тебе приходить людина з конкретною проблемою і ти допомагаєш їй знайти власний ресурс, щоб цю проблему вирішити. Допомагаєш змінити життя однієї людини, а разом з цим міняєш світ. Помалу, по градусу, але міняєш.

Поки вчилася, працювала дельфінотерапевтом в Дельфинарий Немо. Переважно з дітьми з особливостями: ДЦП, синдром Дауна, аутизм. Для мене цей досвід був дуже цінним і дуже складним. Для психолога важливо вміти відокремлювати особисте від професійного. Я була зовсім молода і не вміла. Історії, з якими приходили люди, приміряла на себе. У підсумку – стрес, депресія, емоційне вигорання. Довелося навчитися!

Доля закинула мене в Музей популярної науки і техніки «Експериментаніум» – студенти Шевченко і Могилянки були першою робочою групою. На той момент це був перший інтерактивний музей в Україні, де типові зауваження «Це музейний експонат! Не чіпайте руками!» змінилися на «Давайте разом спробуємо і дізнаємося, як це працює!»
Дивовижний досвід! Особливо екскурсії: студенти, дорослі, діти, в тому числі – з психічними та фізичними особливостями. І кожного потрібно захопити, закохати в науку, зацікавити, і все це за одну годину!

Модель – дуже дивний період, який став важливою частиною мого життя. З дитинства підходили на вулицях, давали візитки і запрошували в модельні агентства. У мене була школа, танці, професійний спорт – який модельний бізнес? Але, стала студенткою, шукала роботу і зрозуміла: без досвіду і на кілька годин на день я нікому не потрібна. Крім модельного бізнесу.

Це швидкі гроші і гарне життя. Принаймні, так здається. Для мене цей досвід цінний в першу чергу культурним обміном. Працювала закордоном, познайомилася з різними, цікавими, зовсім іншими людьми - це кардинально впливає на світогляд, мислення. Culture matters!

Актрисою теж була. Серіал «Лють» на НТВ – найсмішніший приклад. Роль в контракті так і називалася – «Гарна дівчина». Скоро вийде фільм друзів (Корней Грицюк, Бен Цион Лазаревич) – гостросоціальний, з елементами арту. Я там граю єдину модель, яка залишилася на території України заради своєї мрії – стати Міс Світу.

Постійно стикаюся зі стереотипами – зовнішність така. Не як жертва, але як борець. Одного разу одногрупниця сказала на честь Дня Народження тост: «Ти просто створена для того, щоб руйнувати стереотипи!» Ці слова девізом лягли в мою біляву голівоньку.

Почала малювати ще в школі, завжди цікавилася графікою. Ніколи не думаю про те, що малюю. Коли намагаєшся реалізувати творчий образ, це завжди проекція. На шляху з голови на папір образ видозмінюється і виходить лише копія ідеї.

Вірю в магію: коли йдеш по вірній доріжці, доля сама підкидає можливості. Одного разу в метро до мене підійшла незнайома дівчина, подивилася пильно і тицьнула візитку. Там було лише посилання. Виявилося, дівчина допомагає тваринам і влаштовує благодійні виставки. Так я опинилася з серією чорнильної графіки в Будинку художника. Це була моя перша виставка. Було дуже цікаво, як мої роботи сприймуть люди. І тут почалося: «Це щось соціально-економічне» – говорили одні, «Мені здається, ця людина схильна до суїциду» – коментували інші. Я ж просто малювала міста, ліхтарі і томних жінок з неймовірно довгими віями.

Дуже прискіплива до слів. Переписувати 5 речень 10 разів – це про мене. Все завдяки суворому і професійному колективу дам (Дарія Котенко та Валерия Свирська), з якими працювали Digital-агенції InShow agency.

Я – майстер роботи на два дні. Ну а що? Я ідеаліст і для мене важливий зміст моєї діяльності. Приходжу – не подобається – йду! «Визначись, Катя!» – говорили мені друзі. «Змінювати світ, і щоб проекти різні, і щоб ніколи не нудно? Так не буває!"

Приходжу в Хаб, а тут все як мріяла: змінювати світ, десятки проектів, всі різні, всі важливі, всі цікаві! Хочеш займатися соціальною роботою? Будь ласка! Згадати навички моделі? Іди знімайся в соціальному ролику – тільки сценарій напиши. Малювати? Ось стіна – малюй!
Магія працює!

#правилажиття #команда #громадськийхаб
Made on
Tilda