Інновації і технології здатні створити забезпечення соціального майбутнього
«Пошук більш творчих способів витрат і економії коштів»
Інновації і технології здатні створити забезпечення соціального майбутнього
Поки ми допомагаємо з пошуком коштів та ресурсів для проектів громадських організацій, з якими співпрацюємо, закордоном активно працюють над тим, щоб використовувати інновації і оптимізувати надання допомоги громадськості. Ділимось перекладом статті.
Соціальні служби Європи наразі зіштовхуються зі складнощами і потребують радикальних змін: покращення додатків і штучного інтелекту, а також консультування суспільства в темі розробок і кращих їх варіантів.

Ангела Меркель любить говорити, що в Європі проживає 7% населення світу, яке при цьому володіє 25% фінансів, із яких половину витрачає на соціальне забезпечення. Якщо континенту доведеться уникати тривалого періоду застою і економії, необхідно буде вивчити більш радикальні варіанти.

Перша задача – використовувати наш колективний інтелект. Існує багато методів задіяти більшу кількість людей в розробку і запровадження політики соціального забезпечення на таких платформах як challenge.org. Вони використовують досвід і знання користувачів послуг і робітників, щоб допомогти у вирішенні проблем.

Друге завдання присвячене експериментам. Невідомо які моделі соціального підприємництва будуть працювати найкращим чином через 10-20 років: єдиний спосіб дізнатись – експериментувати. Деякі держави, перш за все – Фінляндія і Канада вивчають альтернативи спаду національної політики. Разом з Шотландією і Нідерландами, вони використовують інноваційні схеми, такі як загальний базовий дохід, сподіваючись, що знайдуть більш простий і перевірений спосіб підтримки громадян, не відриваючи їх від оплачуваної чи волонтерської роботи. Є багато запитань, на які потрібно відповісти в процесі цих експериментів – від масштабності до певних змін, але, в загальному, експеримент – найкращий тест.

По-третє, державі по максимуму потрібно використовувати цифрові технології. Ми звикли до використання їх в буденних справах, таких як шопінг, подорожі і транспорт, але аналогічні платформи також можуть використовуватись для громадських послуг. Наприклад, ShareLab Fund від Nesta підтримав ряд перспективних ідей, таких як TrustonTap – платформу, об'єднуючу фрілансерів з людьми похилого віку, які хочуть залишатися вдома, в Оксфордширі, даючи можливість їм і їхній сім'ї приймати рішення стосовно власної опіки.

Додаток GoodSam – ще один хороший приклад, який використовують на смартфонах лікарі та медперсонал, коли в позаробочий час їм приходять сповіщення про інциденти, які сталися поруч, одночасно з викликом швидкої допомоги. Надання масажу серця через кілька секунд після зупинки серця може значно збільшити відсоток врятованих.

Тим часом, Інноваційний Фонд Центру Соціальних Ініціатив (The Centre for Social Action Innovation Fund ) успішно підтримав десятки організацій, мобілізуючих місцевих жителів, працюючих в школах, які допомагають службі охорони здоров'я, роблячи акцент на майбутньому, в якому державні служби більш тісно будуть переплітатися з громадськістю.

В усьому світі відбуваються радикальні зміни, котрі доводять, що державний сектор може впроваджувати інновації де завгодно.

По-четверте, державі варто більш уважно ставитись до даних, оскільки вони лежать в основі бізнес-моделе приватного сектору. Держава і громадські організації погано розуміють, що дані можуть їм допомогти. Деякі представники місцевої влади показують, що можна зробити. Наприклад, рада Хакни працює з Ксантурой над розробкою моделі штучного інтелекту, яка може ідентифікувати дітей з підвищеним ризиком присвоєння статусу соціально-незахищених, щоб вони могли отримати підтримку для покращення життя і економії грошей.

Кожен із цих пунктів пов'язаний з однією життєво важливою ідеєю – пошуком більш творчих способів витрат і економії коштів.

Зараз доступно багато інструментів, таких як зв'язки соціального впливу, які змінюють витрати зважаючи на певну пріоритетність результатів. В Єльсі програма Innovate to Save підтримує нові ідеї створення заощаджень, запропоновані держслужбовцям, головним чином, шляхом уникнення непотрібного втручання і надання допомоги правлінню діяти оперативно і ефективно.

Існують приклади більш радикальних змін, які доводять, що держсектор може запроваджувати інновації де завгодно. Біометрична ідентифікаційна карта Індії Aadhaar трансформувала доступ до фінансових послуг для бідних громад, а також дозволила державі пропонувати кредити, які можуть бути погашені через податкову систему, безпосередньо громадянам. Данія запровадила схожу схему, але європейські країни, загалом, значно відстають в розвитку платіжних інфраструктур.

Всі ці інновації мають загальні принципи: навчання на практиці, тестування ідей в невеликих масштабах, а потім їх покращення. Кожна нова ідея створює складнощі, але, принаймні, це широкомасштабні, конструктивні і творчі рішення проблем.

Made on
Tilda