Фандрейзинг. Найпоширеніші помилки новачків

ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ
Беріть і користуйтеся :)
Фандрейзинг як пошук фінансування або ресурсів дл проектів має певні правила. І є низка типових помилок, яких припускаються фандрейзери-початківці. Нижче — перелік найпоширеніших з них. Беріть і користуйтеся :) Щоб там не казали, вчитися на чужих помилках простіше, ніж на своїх.
Фандрейзинг - пошук ресурсів на втілення комерційних або некомерційних проектів. Ми розглянемо три найпоширеніші види фандрейзингу і помилки, найбільш поширені серед фандрейзерів-початківців.

Гранти
1. Невідповідність тематиці гранту.
Якщо в умовах читаєте: «…допомога соціально незахищеним категоріям громадян», саме ці слова мають бути у тексті вашої заявки. На попередньому відборі все дуже просто: заявки, де немає повної відповідності тематиці гранту, автоматично відхиляються.
2. Необґрунтований розмір заробітної плати.
Наприклад, вказаний розмір зарплати 2 тисячі доларів, а співробітник, який буде її отримувати, — студент 1 курсу юридичного факультету. Звісно, це викличе питання у грантодавців.
3. Недооцінені результати проекту.
Приміром, ви плануєте облаштувати у дитячому садочку залу для реабілітації дітей з інвалідністю. Це добре. Якщо ж зняти обмеження та допускати до занять не тільки представників пільгової категорії, але й вихованців садочка та дітей мікрорайону — охоплення буде більшим. Це плюс для грантодавця.
4. Просити відразу багато.
Особливо, якщо це ваш перший досвід участі в грантових конкурсах. Якщо у вас немає гарної грантової історії, шанси отримати великий грант мінімальні.

Краудфандинг
1. Запустити та забути.
Ви створили сторінку проекту на краудфандинговому майданчику… І чекаєте, коли зберуться кошти. Нічого не вийде. PR, просування у соцмережах, підтримка інтересу до вашого проекту мають проводитися на постійній основі.
2. Перки для бекерів.
Насправді так звані перки — бонуси для пожертвувачів — це добре. Але їхня доставка небезкоштовна. І чомусь отримувачі ображаються, коли мають оплачувати її самостійно. Продумайте це питання заздалегідь.
3. Не оновлювати сторінку на краудфандинговому майданчику.
Інколи початківці активно займаються розкруткою свого проекту в соцмережах та ЗМІ, але зовсім забувають оновлювати сторінку на краудфандинговому майданчику. А вона має бути «живою» та цікавою.

Корпоративна соціальна відповідальність
1. Звернення тільки до великих корпорацій.
Звісно, шанс отримати велику суму тут є. Але треба зауважити, що заявників завжди дуже багато. І не факт, що до вашої заявки взагалі доберуться. Співпраця з представниками малого чи середнього бізнесу більш перспективна для початківців.
2. Невідповідність тематиці бізнесу.
Тобто просити фарби та папір для реабілітаційних заходів, наприклад, у мережі ресторанів «Пузата хата» не є конструктивним.
3. І знову — просити багато.
Якщо ви вперше звертаєтесь по допомогу до КСВ, немає сенсу просити багато. Вас не знають, тому не дуже довіряють. Якщо ж ви бездоганно виконаєте свої обов'язки за невеликим проектом, надалі з вами співпрацюватимуть з більшим бажанням.
Made on
Tilda