ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ

Міжнародний день благодійності

Починаємо публікацію книги "Філантропія і майбутнє праці"
Починаємо публікацію книги "Філантропія і майбутнє праці"

Ми вирішили подивитись на забезпечення робочими місцями вразливих категорій населення, як на сферу благодійності.
5-го вересня пройшов Міжнародний день благодійності, - день людей, які жертвують чимось, щоб вирішувати соціальні проблеми; - день врятованих життів і вирішених проблем завдяки благодійності.

Ми вирішили подивитись на забезпечення робочими місцями вразливих категорій населення, як на сферу благодійності. Подумайте, працевлаштування в майбутньому, яке наповнене автоматизованими процесами і удосконаленими технологіями, потребує інвестицій, розроблених стратегій і турботи про людей, яких необхідно забезпечити робочими місцями. Ми зробили для вас переклад з книги «Philanthropy and the Future of Work». Іноземним експертам, які її писали, є чим з нами поділитись.

«Працевлаштування в майбутньому ожвавило розмови в академіях, бізнесі, пресі та, звичайно ж, сфері благодійності. Працевлаштування розвивається багатьма способами, особливо з покращенням технологій, які зможуть замінити традиційні професії, змінювати відносини між роботодавцями та працівниками або адаптувати навички, необхідні для майбутніх професій. На роботу впливають не лише технологічні зміни, а й зміни в різних політичних, соціальних та економічних силах. Робота є життєво важливою функцією в межах будь-якої спільноти.

Сфера працевлаштування значно змінилась і має глибокі наслідки для суспільства. Робота – це тепер не тільки засіб для отримання ресурсів необхідних для життя. Вона також забезпечує важливі соціальні зв'язки - що може суттєво вплинути на особисте та громадське життя, визначення цілі, і може стати важливою складовою визначення особистості. Робота часто є основною діяльністю, навколо якої люди формують структуру свого дня, і це суттєво впливає на ритм життя в суспільстві.

Питання, пов'язані з майбутнім працевлаштуванням, не є тривіальними, особливо для благодійності, яка спрямована на боротьбу з бідністю або покращення соціальних умов. Фонди, спрямовані на посилення вразливих громад, як географічних, так і демографічних, часто вкладають кошти в стратегії, спрямовані на розширення можливостей для створення робочих місць. Дійсно, основною метою було надати людям роботу, яка б змогла стати засобом покращення їхнього економічного становища, засобом полегшення соціальних зв'язків та інклюзії, а також яка б змогла бути підтримкою сімей у піклуванні про дітей. Різноманітні програми пропонують допомогу молодим людям, матерям-одиночкам, колишнім в'язням, інвалідам, та іншим особам. Фонди підтримали важливі нововведення у підготовці робочих місць та стратегіях об'єднання вакансій для цих груп. Багато з цих програм мали великий успіх, допомагаючи людям отримувати кращі пропозиції роботи, і це значно змінило життя людей, з якими вони працюють.

Тим не менш, ці програми рідко розширюються до таких масштабів, які б дозволили їм впливати на більші проблеми, ніж ті, яким вони протистоять, - наприклад, таким як: високі показники безробіття та неповної зайнятості серед зазначених демографічних груп або високі показники бідності серед дітей. Основні причини цього - це зменшення державних інвестицій у підготовку кадрів, надання соціальних послуг людям, а також обмеженість ресурсів, які вкладаються у благодійність. Таким чином, послуги часто не можуть діяти у великих масштабах.

Ряд фондів досліджують майбутнє працевлаштування, тому що вони розглядають питання економічної та соціальної інтеграції, а також питання щодо покращення громад. Якщо майбутнє роботи залишається під питанням, які будуть наслідки для інвестиційних стратегій заснованих на вирішенні соціальних проблем? Саме це питання і надихнуло написання цього документу.
Made on
Tilda