Твій Фейсбук як інструмент успіху твоєї ГО
Корисні поради від PR-відділу Громадського Хабу
Де брати інформацію та які документи готувати
Все частіше Фейсбук стає не лише засобом розваги, але й інструментом для роботи. Тут ми обмінюємося повідомленнями, думками, проводимо соцопитування, заводимо корисні знайомства, створюємо події та календар дій, контролюємо власний графік.
Твій Фейсбук як інструмент успішної ГО

Як налаштувати профіль у соцмережі «під себе»

Все частіше Фейсбук стає не лише засобом розваги, але й інструментом для роботи. Тут ми обмінюємося повідомленнями, думками, проводимо соцопитування, заводимо корисні знайомства, створюємо події та календар дій, контролюємо власний графік.

Якщо ваша активність у ФБ вже переросла мету «постити котиків», налаштуйте свій профіль так, щоб час, проведений у мережі, приносив користь, а не відчуття змарнованих можливостей.

То що найчастіше дошкуляє нам у ФБ, як підвищити продуктивність і зробити профіль у ФБ зручним саме для себе? Маємо кілька порад від досвідчених користувачів.

1. Позбутися набридливої реклами

Це те, що зазвичай дратує найбільше. Зайдіть у «Налаштування» та відпишіться від сторінок, під які Фейсбук підбирає вам рекламу. До речі, на більшість з них ви підписувались самостійно, але дещо соцмережа додає, спираючись на вашу активність. Відпишіться від того, що вам вже нецікаво.

2. Зберегти посилання

Не завжди є час та натхнення переглядати якийсь контент. Але якщо ви маєте намір повернутися до нього у більш зручний час — збережіть посилання. Натисніть на кнопку в правому верхньому кутку поста з посиланням, знайдіть кнопку «Збережіть посилання», а потім перегляньте закладку в розділі «Збережене».

3. Швидко знайти потрібний коментар

Зробити це можна у «Журналі дій», тут зберігається вся ваша активність. Щоб знайти бажане, відмотайте стрічку до потрібного моменту.

4. Телефонувати через Фейсбук

Можливість здійснювати відеодзвінки вбудована у месенджері ФБ. Але не вводьте в оману інших: якщо не готові спілкуватися через відеочат — вимкніть цю функцію в налаштуваннях месенджера.

5. Вимкнути автоматичне відтворення відео

Відео у ФБ відтворюється за замовчуванням. Щоб відімкнути автопрогравання, зайдіть у «Налаштування» — «Відео» — «Автозапуск відео» та змініть позицію «Автозапуск» на «Вимкнути».

6. Обійтися без комп'ютерної миші

Пересуватися сторінкою профілю можна за допомогою гарячих клавіш. Наприклад, переміститися до наступного посту можна за допомогою кнопки «J», до попереднього — «K». Лайк — «L», поділитися — «S», а побачити всі гарячі клавіші допоможе кнопка «?». Працює у веб-версії ФБ.

7. Не пропустити важливу інформацію

Дуже часто ФБ складає повідомлення від незнайомих людей в папку «Запити на переписку». Якщо не звертати на це уваги, можна пропустити важливий контакт чи інформацію. Щоб переглянути їх, в меню «Повідомлення» оберіть «Запити» — вони всі там.

8. Свій профіль — очима інших користувачів

Скористайтеся функцією «Переглянути як» — кнопка «…» поруч з кнопкою «Журнал активності». Ви побачите, як ваш профіль виглядає для інших. Це дозволить оцінити вашу активність очима інших користувачів й, можливо, щось відкоригувати.

9. Створити опитування

У віконці ведення статусу оберіть опцію «Опитування». Тут можна поставити питання й обумовити варіанти відповідей. Це допоможе, наприклад, визначитися з прийняттям якогось важливого для вас рішення або зібрати певну статистику тощо.

10. Бачити важливе на початку

У Фейсбуці є можливість зробити так, щоб повідомлення від друзів, стосунки з якими важливі для вас, висвічувалися у стрічці новин першими. Для цього зайдіть у профіль друга і в налаштуваннях оберіть «Бачити на початку». Так ви будете сортувати новини самі, а не довіряти цю функцію Фейсбуку.

11. Лонгрід як нотатка

Якщо ви написали пост, а він лонгрід, краще публікуйте його як нотатку. Зайдіть в розділ меню «Більше» й оберіть «Нотатки». Далі — все зрозуміло.

Ну і ще одне. Звісно, дуже зручно мати у ФБ спільноту, яка повністю вас влаштовує. Ви ретельно обираєте, з ким спілкуватися, а кого відправити в бан і забути назавжди, яка новинна тематика вам цікава, а яку ви волієте не бачити зовсім.

Але реальне життя так не спростиш, і ФБ — лише один з засобів зробити його різноманітнішим. Тож не загубіться у створеній власноруч кібер-реальності J

Made on
Tilda