Знайомтеся: Дмитро Вакулка, активіст, фотограф, відеооператор, мотоцикліст, мандрівник
Дмитрий Вакулка (Dmitriy DirtPix Vakulka) — активіст, фотограф, відеооператор, мотоцикліст, мандрівник… І щасливчик, який поєднує хобі та роботу: в його архіві тисячі фотографій, а в життєвих цілях — допомогти змінити країну на краще.

До професійної фотографії прийшов через хобі. Захопився фільмуванням ще в університеті. Знімав змагання з мото-, авто та велоспорту. Потім з'явилися інші цікаві проекти та напрямки роботи. На початку 2017-го року зацікавився відео. Спочатку знімав тільки для себе, щоб навчитись, зараз — і під замовлення.

Одна громадська ініціатива привела до іншої. До Громадського Хабу потрапив через один із суспільних проектів — #neprogav. Це такий собі громадський контроль за якістю київських доріг. Потрапив туди як волонтер, зняв кілька репортажів, інтерв'ю зі шляховиками. Потім мені запропонували працювати в Громадському Хабі.

Громадською діяльністю займаюсь понад рік. Розумів, що щось не так у країні, але до активних дій не доходило. Все змінив 2014 рік, коли багато хто зрозумів, що треба робити щось самим. Прагнеш змін у країні? Бери у цьому участь. Об'єднуйся з іншими, допомагай тим, хто поруч.

Зараз я чинний волонтер MotoHelp. Ми допомагаємо двоколісним учасникам руху на дорозі в разі ДТП. На жаль, розраховувати на швидку допомогу спецслужб у нас досить складно. Скоординованість їхніх дій поки що не найкраща. Проводимо безкоштовні тренінги для всіх охочих, у тому числі з першої домедичної допомоги. Розповідаємо, як поводитися в екстремальних ситуаціях.

Цікаво працювати з дітьми. Бо відчуваєш стовідсотковий фідбек. Вони прислухаються до всього нового. Вважаю, саме з ними треба працювати якнайбільше, бо вони визначатимуть вектор майбутніх змін. Але то не означає, що дорослі безнадійні. Просто з ними набагато складніше.

Як фотограф величезний досвід отримав у компанії Red Bull. Режим роботи там — фактично нон-стоп. Виявив, що працювати шість днів без відпочинку тільки спочатку здається неможливим. Потім входиш в ритм. А згодом дивишся і думаєш: «То я все зробив? Це ж нереально!». І розумієш, що здатний на більше, ніж гадав.

Люди почали частіше ставити собі питання: «А що саме я можу зробити задля змін?». Це дуже класно, і це дійсно позитивні зміни. Люди відчувають, що можуть змінити своє життя. Для цього потрібні знання. Такі організації, як наша, можуть їх дати безкоштовно. Це класно.

Громадський Хаб для мене — і робота, і хобі. Своє завдання бачу в тому, щоб результати наших та партнерських проектів, зміни внаслідок їхньої реалізації побачили всі. Наразі найяскравіший приклад — проект Сім'ї Народного Тилу для родин загиблих українських бійців. Добре видно, як змінюються люди після реабілітації. Це мотивує не тільки їх самих, але й тих, хто їм допомагає.

Дуже люблю подорожувати. На байку (в мене туристичний мотоцикл), з камерою. На моєму рахунку вже досить багато країн. З поїздок повертаюся з новими фотографіями та ідеями, бо саме в дорозі може з'явитися натхнення. З кожної країни, де був, я привозив розуміння якихось речей, які б хотів бачити в себе на Батьківщині. Наприклад, хочу, щоб служби допомоги на дорозі були на рівні хоча б наших сусідів з Польщі.

Чи може одна людина започаткувати позитивні зміни? Так, але разом ефективніше. Вірю, що громадські ініціативи зможуть розворушити владу.

#громхаб #громадськийхаб #правилажиття #команда

Made on
Tilda