Громадський Хаб
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
stop AIDS
Сьогодні на ІІІ Міжнародна Конференція Let's Do It! Східного Партнерства ми познайомилися з Здорове Людство. Збіг? Навряд чи!
Дівчата запропонували нам пройти тест, наскільки ми обізнані щодо теми ВІЛ/СНІДу. Це надихнуло нас поділитися з вами цією інформацією, яку має знати кожний:

1 правило: Уникай ризику!
- користуйся тільки власними предметами особистої гігієни
- обирай захищений секс
- скажи наркотикам - НІ!
- слідкуй за використанням стерильного чи одноразового інструменту при косметичних чи медичних процедурах.

2 правило: Перевіряйся!
Як? Зробити спеціальний аналіз крові
Де? у місцевій поліклініці або кабінетах довіри
Коли? Не раніше, ніж через 3 або 6 місяців після зараження.

Клітини ВІЛ живуть і розмножуються у всіх біологічних рідинах людини, включно зі слиною, слізьми та потом, але лише в крові людини, спермі, грудному молоці та вагінальних виділеннях кількість вірусу є достатньою для інфікування. Відповідно передається ВІЛ через прямий або непрямий контакт з кров'ю ВІЛ-інфікованої людини, незахищений гомо- або гетеросексуальний статевий акт та грудне вигодовування.

ВІЛ/СНІД - не вирок. Вчені розробили спеціальний комплекс терапевтичних препаратів, метою якого є зупиняти розмноження вірусу. Це називається антиретровірусна терапія (АРВ або АРТ). Таким чином імунна система людини встигає відновлюватись і кількість вірусу в крові знижується аж до рівня коли ним важко заразитись навіть за умови прямого контакту з кров'ю ВІЛ-інфікованої людини або при незахищеному статевому акті.

Тож вихід завжди є! Головне не здаватися!

#громадськийхаб #громхаб #новини
Made on
Tilda