Краудфандинг
в Україні

ГРОМАДСЬКИЙ ХАБ
Ефективно працювати з краудфандинговими платформами
Краудфандинг в Україні явище досить нове. Але вже сьогодні ефективно працювати з краудфандинговими платформами вам допоможуть фандрейзери ГО «Громадський Хаб». Допомога та консультації для чесних та прозорих громадських організацій — безкоштовні.
Краудфандинг в Україні — явище не надто популярне в порівнянні з Європою та світом.

Для того є кілька причин, але найголовніші — нестача інформації про українські краудфандингові платформи та недостатня довіра людей в Україні до краудфандингу.

Крім того, через невисокий рівень доходів більшість українців не готова жертвувати гроші або пожертва буде не дуже великою. Тому сума, яку ви хочете отримати від спільноти (а саме це і є краудфандинг - колективний збір коштів) для реалізації своєї ідеї, може збиратися доволі довго.

Але не все так погано. Будемо вважати, зараз український краудфандинг тільки на старті, а ось перспективи у нього досить непогані.

І тому є кілька прикладів успішного краудфандингу в Україні.
1. «Одеський підкидько»

Збір коштів зі спільноти на зйомки художнього фільму за п'єсою Георгія Голубенка оголосив на краудфандинговій платформі Na Starte відомий український актор Георгій Делієв. Спектакль з однойменною назвою мав великий успіх, тому й виникла ідея його екранізації.

Заявлений бюджет картини складав три мільйони гривень, вдалося зібрати 3 749 306 гривень.

Фільм вийшов у прокат у вересні 2017-го року, і став першим реалізованим в Україні крауд-проектом повнометражного художнього фільму.
2. Принтер epo3d

Ще один приклад успішного краудфандингу в Україні - 3-D принтер. Повна назва проекту на тій же платформі Na Starte — «Принтер epo3d — твоя персональна фабрика». Група молодих українських винахідників поставила собі за мету наблизити той момент, коли 3D-принтери стануть справді побутовою технікою. І спроектували epo3d. На ньому дуже легко надрукувати, наприклад, відсутню деталь від конструктора LEGO, підставку для ручок, статуетку тощо.

Найвагоміший аргумент від авторів — принтер за якістю не поступається відомим світовим брендам, але значно дешевший за них.

Потреба: 155 500 гривень, зібрали 167 317.
3. «Вчимось для змін!»

Громадськими лідерами не народжуються — ними стають! Під такою назвою оголосили збір коштів на краутфандинговій платформі «Велика ідея» (biggggidea.com) для стипендіального фонду Інституту Лідерства та Управління (ІЛУ) Український католицький університет.

Ці гроші допоможуть здобути професійну освіту майбутнім лідерам країни — молоді, яка через конкурс отримає три стипендії, кожна 25 тисяч гривень.

Запланована сума — 75 тисяч, вдалося зібрати 81 тисячу.

Додаткові кошти залишаються в стипендіальному фонді програми та стануть його фундаментом. Це дозволить молодим громадським лідерам претендувати на стипендії від ІЛУ вже у 2018 році.
4. Відновлення Підгорецького замку

Знову ж таки на платформі Na Starte. Гроші для ремонту та реконструкції одного з найкрасивіших замків України, збудованого у 1635-1640 роках коронним гетьманом Польщі Станіславом Конецпольським, методом краудфандингу збирав фонд «Софон».

Кошторис робіт складав 215 тисяч, зібрали 236 367 гривень.
Тобто зібрати гроші спільнокоштом в Україні більше, ніж реально. То чому не спробувати?

Ефективно працювати з краудфандинговими платформами в Україні вам допоможуть фандрейзери ГО «Громадський Хаб». Допомога та консультації для чесних та прозорих громадських організацій — безкоштовні.
Made on
Tilda