Креатив у благодійності. Оригінальні благодійні акції
Давайте боротись за серйозні проблеми не засмучуючись!
Сумні, жалісливі пости з проханням допомогти - вже в минулому, і викликають у людей скоріше відчуття відрази, ніж жалості і бажання пожертвувати кошти. Тепер є набагато цікавіші способи збирати благодійні пожертвування. До того ж всі вони наповнені оптимізмом і радістю.

Давайте боротись за серйозні проблеми не засмучуючись?

Для натхнення ми підібрали вам добірку найбільш оригінальних благодійних акцій.
Walk a Mile in Her Shoes («Пройди милю в її туфлях»)
1. Walk a Mile in Her Shoes («Пройди милю в її туфлях») — щорічна акція, яку проводить вісконсінська організація Sojourner Family Peace Center, яка бореться з домашнім насиллям. В ній беруть участь чоловіки, які в прямому сенсі мають пройти цю відстань на підборах і таким чином зібрати гроші на програму фонду. Акція за другій рік свого існування зібрала вже більше 600 учасників. Саме вона стала основним джерелом фінансування організації.
The London Great Gorilla Run — забіг на 8 км в Англії, який організовує The Gorilla Organisation
2. The London Great Gorilla Run — забіг на 8 км в Англії, який організовує The Gorilla Organisation. У вересні у ньому приймало участь близько 600 людей, які бігли цю дистанцію в костюмах мавп. Їх дорога була прокладена через такі визначні для міста місця як Собор Святого Павла і Тауер. Всі вони заплатили вступний внесок у розмірі £58. Таким чином, вони, по суті, оплатили свій костюм, який їм же потім і лишився. В забігу також взяли участь знаменитості - Біл Оді и Урі Гелер, вони нагороджували бігунів медалями. Цей благодійний забіг збирав гроші в фонд допомоги вимираючим тваринам. В підсумку, сума склала: £100 000.
Shave or Dye - "Побрийся чи Перефарбуйся", або "Побрийся, чи Помри"
3. Одна із ірландських радіостанцій проводить щорічну кампанію Shave or Dye - "Побрийся чи Перефарбуйся", також відома як "Побрийся, чи Помри". Всі працівники станції, а з ними і всі бажаючі, раз на рік бриються наголо, або фарбують волосся на користь Cancer Research - онкологічних досліджень. Акція почалась в 2010 році і за 5 років зібрала €7,5 млн (в країні з населенням 4,5 млн). За даними Irish Cancer Research 75% зібраних коштів пішли безпосередньо на cancer research, 23% - на фінансування інших фандрейзингових кампаній і 2% - на адміністративні витрати (cancer.ie).
Благодійна валюта в Rosa's Pizza
4. Власник філадельфійської піцерії Rosa's Pizza Мейсон Вортман ввів в користування нову валюту. Правда, вона діє тільки на території його ресторану, зате купюри можна брати в необмеженій кількості. Будь-який клієнт може заплатити зайвий долар (стільки коштує один шматок піци) і отримати за це кольоровий стікер. На ньому можна написати повідомлення, адресоване незнайомцю, и потім прикріпити його на стіну біля входу. Будь-який безхатченко чи той, хто потребує, може взяти стікер і оплатити ним на касі шматок піци.
Вортман говорить, що люди дуже часто хочуть допомогти комусь, але не знають як це зробити. "Це - суперпостий, суперефективний і суперпрозорий спосіб допомогти безхатченкам", - говорить він. По самим мінімальним розрахункам, кольоровою валютою користувались більше трьох тисяч разів. Зараз на стіні піцерії Rosa's Fresh сотні стікерів. На них написані побажання удачі, молитви, але частіше за все прості слова: "Смачного!"
Філ Комар
5. Шість років тому 61-річний Філ Комар проїхав 480 кілометрів на мотоциклі Harley Davidson не керуючи руками, щоб зібрати гроші для фонду досліджень хвороби Паркінсона. З тих пір байкер повторив свій подвиг ще двічі, кожного разу збільшуючи не тільки дистанцію заїзду, а й зібрану суму.
Movember
6. "Movember" був введений групою молоді в 1999 році в Аделаїді. Починаючи з 2004 (2006) року в Австралії і Новій Зеландії проходять щорічні заходи, метою яких окрім збору коштів є привернення уваги до проблем зі здоров'ям у чоловіків. В першу чергу мова іде про попередження і покращення боротьби з раком простати. Правила акії досить прості: протягом листопада чоловіки відрощують вуса. Крім цього, за допомогою соціальних мереж добровольці діляться своїми результатами з іншими користувачами, натомість отримуючи пожертвування на боротьбу з онкологією.
Допомога монстрів. TCCL, фонд допомоги дітям
7. Допомога монстрів. TCCL, фонд допомоги дітям, хворим на рак і лейкемію, організував «Марш монстрів». В ньому взяли участь дитячі садочки, учні початкових класів і молодіжні організації. Задача була в тому, щоб придумати костюм маленького монстра і пройти в ньому по вулицях міста. Кожен заплатив £1 за участь, і загальна сума пішла на відкриття будинку для хворих дітей.
Цар гори
8. Цар гори. Покиньте санки і лижі, з'їжджає по схилу на стільці! В містечку Кебл (США) щорічно проводять саме такі змагання. Учасники балансують на барних стільцях, які прикріплюють до лиж. Таким чином, місцевий клуб снігоходів збирає гроші на свою діяльність.
LOVE. Фонд Heart Foundation Western Australia
9. Фонд Heart Foundation Western Australia влаштував на 14 лютого романтичну акцію. В центрі міста Перт були встановлені 2-метрові букви LOVE, на які закохані пари могли прикріпити замочки в формі серця і написати на ньому зізнання в коханні. 10$, які вони платили за замок, надсилали в організацію, яка бореться із захворюваннями серця. Минулого року було залучено близько 7 тис. пар.


10. «Грошове полум'я». В США команда із 21 людини провела унікальну благодійну акцію, направлену на збір коштів для передачі їх в благодійні фонди. Два десятки людей, одягнувшись у вогнестійкі костюми, облили себе гарячою рідиною і підпалили. Сміливі добровольці півхвилини стояли у вогні і навіть встановили світовий рекорд. Більше 1 500 глядачів, які спостерігали за шоу, внесли свої пожертвування в благодійні фонди, які допомагають дітям із Південної Африки.
Made on
Tilda