Як ефективно працювати з волонтерами?
10 тез з лекції Іри Горлач
коворкінг громадського хабу
Іра Горлач - голова департаменту по роботі з волонтерами у Go Global Вчора вона прочитала лекцію в рамках лекторію Громадського Хабу. Ми спробували виділити основні тези.
Ось вони:

1. Після революції гідності волотерство на хвилі підйому. Україна стрімко росте в рейтингу країн за кількістю волонтерів. Більше того, cоціологічні опитування кажуть, що волонтерам довіряють навіть більше ніж церкві.

2. Мотивація волонтерів працює, якщо ти переконав їх: -Вийти за рамки свого комфорту -Надихнутися ідеєю проекту -Розвивати свої навички та компетенції -Відчувати себе частиною чогось великого і важливого.
Для прикладу - причини залучення волонтерів до проекту GoCamp.
3.Щоб знайти волонтерів перш за все треба чітко сформувати глобальну місію вашого проекту. Якщо ти не віриш у свою місію - не повірять і волонтери.
4.Оціни цільову аудиторію людей, які потенційно зможуть стати вашими волонтерами. Запитати себе: Що вони хочуть отримати від волонтерства? Чим ми можемо їм віддячити? Про що вони мріють і чого бояться? Що б змусило мене піти у цей проект, будь я на місці волонтера?
5.Зрозумій, як бажання волонтерів перетинаються з місією вашого проекту і сформулюйте для них зрозумілий меседж.
6.Дізнайся, де сидять твої потенційні волонтери та вибери ефективні канали комунікації для цієї аудиторії.
7.Існує думка що волонтерство - це безкоштовно. Але це не так. Ви платите своїм волонтерам досвідом, знаннями та ідеями. Тож не скупіться) Витрачай ресурси на навчання волонтерів. Австралійські дослідники кажуть, що кожен долар витрачений на волонтерів дає 5 доларів "прибутку".
8. Дайте волонтеру побачити його незамінність. Поясніть йому, що без вкладу волонтерів ваш проект не зможе існувати.
9. Надихайте волонтера причиною, а не ім'ям організації. Експерти в комунікаціях радять уникати розділів "Про нас" на сайтах бюлетенях. Натомість радять писати "Що ми робимо?\Наша місія\Як ми допомагаємо дітям?".
10 Не забудь повеселитися)

Якщо вам потрібно приміщення для зустрічей, лекцій або інших заходів, звертайтесь до нас: коворкінг Громадського Хабу тут.

info@civic-hub.org
Made on
Tilda